Skupię się więc tylko na różnicach. Co nam będzie potrzebne:
Na początku musimy ustawić przy użyciu KISS GUI jaki będzie podłączony odbiornik (FrSky S-Bus) . Ustawiamy to w zakładce „Konfiguracja”.
Gdy będziemy mieli to ustawione to w celu sprawdzenia czy telemetria działa poprawnie przechodzimy do zakładki "TELEMETRY" w naszej aparaturze i sprawdzamy czy możemy odczytać informacje z naszego FC, dodatkowe informacje można znaleźć tutaj. Jeżeli tak to możemy przejść dalej. Musimy pobrać najnowszą wersję KISS LUA script z tej strony . Oprócz plików znajduje się tam również opis ich instalacji na karcie SD w naszej aparaturze. Katalog KISS należy skopiować do Scripts/Telemetry plus dwa dodatkowe pliki KissSP (obsługa FrSky s.port) i KissCF (obsługa TBS Crossfire) Po poprawnym zainstalowaniu plików LUA możemy przejść w naszej aparaturze do zakładki "DISPLAY" i wybrać "Script" jako informacje wyświetlaną na Screen 1 a następnie jako parametr KissSP (obsługa s.port) lub KissCF (obsługa Crossfire) LUA Script. Gdy mamy wszystko już ustawione wracamy teraz do ekranu początkowego. Pierwszy ekran, który ukazuje się nam przy dłuższym przytrzymaniu "PAGE" to ustawienia parametrów regulatora PID.
Nie musimy już tego robić korzystając z OSD lub z konfiguratora KISS GUI. Wszystkie parametry dostępne są z poziomu aparatury. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
Kolejny ekran pozwala na ustawienie RC Rate oraz Expo
Tu można ustawić Expo dla kanału Throttle
Zmiana ustawień filtrów
Zmiana poziomu alarmu
Jeżeli jesteśmy posiadaczami nadajników video vTX wspierających komunikację z FC np. TBS Unify HV Race (TBS Smart Audio) lub ImmersionRC Tramp (IRC Tramp) możemy całą konfigurację nadajnika video przeprowadzić z poziomu aparatury. Można ustawić pasmo, kanał, moc nadawania. Jedyne co musimy zrobić to w zakładce „Zaawansowane" KISS GUI wybrać w polu VTX konfiguracja odpowiedni typ nadajnika wideo.
Ustawienie „Setpoint weight” w procentach. Zmienia reakcję modelu na ruchy drążka. Przy 100% sterowanie bezpośrednie przy 0% wygładzone.
Po wprowadzeniu zmian aby je zatwierdzić przytrzymujemy przycisk MENU przez 3 sekundy następnie z listy wybieramy "Save Settings". To wszystko, zmiany zostały zatwierdzone i można je przetestować.
Zaprezentowane rozwiązanie sprawdza się znakomicie. Możliwość zmiany tych wszystkich parametrów z poziomu aparatury jest bardzo dużym ułatwieniem szczególnie w warunkach polowych, bardzo ułatwia to strojenie regulatorów PID.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz