27.12.2018

Kamera FPV RunCam Swift 2

Kamera dostarczona jest tak jak większość kamer RunCam'a w kartonowym pudełku, lecz tym razem nie jest to pudełko tak jak na zdjęciu poniżej,
tylko całe białe bez widocznego logo producenta.
Po otwarciu ukazuje się nam widok na samą kamerę. Tu można zauważyć pierwszą różnicę. W starszych wersjach kamery po otwarciu opakowania widzieliśmy samą kamerę i dodatkową obudowę do niej. W tej wersji jest inaczej. Jest tylko sama kamera.
Po wyjęciu zabezpieczenia z gąbki widzimy następujące rzeczy: kartka informacyjna skąd można pobrać instrukcję (w poprzednich modelach była pełna instrukcja), oraz miejsce na dodatkowe wyposażenie.
Tak jak w każdym zestawie RunCam’a otrzymujemy dużo elementów dodatkowych. Uchwyty montażowe, przewód do sterowania OSD, różne wkręty itp.
Kamerę w ramie możemy zainstalować korzystając z dostarczonego uchwytu montażowego. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodu przedłużającego do sterowania OSD. Często po montażu kamery w ramie drona nie ma możliwości dostania się do złącz znajdujących się z tyłu. Więc warto zastosować to rozwiązanie bo pozwala na podłączenie pilota OSD i zmianę parametrów pracy kamery bez często kłopotliwego rozkręcania ramy.

Drugą ważną różnicą w porównaniu do poprzednich zestawów jest układ do sterowania OSD kamery. Na zdjęciu poniżej znajduje się porównanie starego (po lewej) i nowego.
W końcu przyszedł czas na sprawdzenie działania kamery w połączeniu z nadajnikiem TBS Unify Pro HV Race. Wszystkie elementy układu połączone i zasilone,
oraz oczekiwany efekt w postaci obrazu z kamery.
Kolejną nowością, która oferuje kamera RunCam Swift 2 w porównaniu do poprzednika to predefiniowane ustawienia trybu pracy kamery (SCENE), które możemy wybrać w zależności od tego gdzie latamy (Personal/Lightrax/Outdoor/Indoor/Cloudy/Twilight). Poniżej zbliżenie na OSD generowane przez kamerę.
Używanie nowego układu sterowania OSD kamery jest o wiele wygodniejsze niż starego typu. Według mnie działa precyzyjniej. Dodatkowo możemy skalibrować pomiar napięcia, który wyświetlany jest przez kamerę (lewy przycisk trzymamy przez dłuższą chwilę). Przytrzymując prawy przycisk przez dłuższą chwilę przełączamy predefiniowane tryby pracy kamery (SCENE).

Teraz pozostało zamontowanie kamery w dronie i przetestowanie jej w locie.



  • Jakość wykonania - 5/5
  • Funkcjonalność - 5/5
  • Cena/możliwości - 5/5


  • Ocena końcowa - 15/15
  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz