14.04.2018

RunCam Split V1 - test w locie

W końcu pogoda pozwoliła na wykonanie oblotu modelu MARTIAN II opisanego w tym wątku i sprawdzenia kamery RunCam Split V1. Film z lotu testowego przedstawiony został poniżej.
Co do jakości nagranego materiału w Full HD (1920x1080/60fps) nie mam żadnych zastrzeżeń (materiał z YouTube nie oddaje tego w pełni). Mikrofon znajdujący się na płytce Split’a również sprawdził się dobrze. W związku z tym, że kamera była wyposażona w optykę RC25G (FOV140) można zaobserwować na filmie, że również słupki ramy znalazły się na nagraniu. Żeby to wyeliminować trzeba będzie przesunąć kamerę do przodu co może być problematyczne ze względu na konstrukcję ramy.

Bardzo mile zaskoczyła mnie jakość obrazu, która była dostępna w goglach FPV. Według mnie dużo lepsza niż ta, którą dostajemy korzystając np. z kamery RunCam Swift 2.

Podsumowanie

Do zalet rozwiązania typu RunCam Split można zaliczyć jej praktyczną bezobsługowość, to znaczy po zainstalowaniu w modelu możemy o niej praktycznie zapomnieć. Po podłączeniu zasilania kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie nie musimy tego procesu uruchamiać żadnym przyciskiem jak ma to miejsce np. w GoPro.

Największą wadą natomiast jest jej mała przenośność. Kamera zamontowana w modelu raczej nie nadaje się do przenoszenia między różnymi modelami. Nie mówię, że jest to niemożliwe ale bardzo utrudnione. W przypadku zastosowania zewnętrznej kamery typu GoPro najczęściej przeniesienie jej wymaga jedynie zdemontowania z jednego modelu i zamocowanie w drugim. Osobiście w przypadku używania kamery GoPro korzystam z takiego rozwiązania jak to przedstawione na zdjęciu poniżej. Kamera znajduje się w dodatkowej obudowie, którą mocuje się przy użyciu taśmy rzepowej do ramy.
 Poniżej zdjęcie kamery przymocowanej do ramy modelu.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz