19.09.2018

Co to jest serialpassthrough i do czego może się przydać?

Często mając zainstalowany odbiornik, moduł OSD np. Mikro minimOSD w modelu zachodzi potrzeba aktualizacji oprogramowania lub wprowadzenia zmiany ustawień parametrów pracy. W tym celu najczęściej wyciągamy moduł z modelu i dokonujemy zmian. Gdy dostęp do wyżej wymienionych elementów jest łatwy to nie ma problemu. Jednak gdy dostęp jest utrudniony i wymaga większej ingerencji może warto zastosować inne rozwiązanie. Na pomoc przychodzi nam oprogramowanie kontrolera lotu np. Betaflight.

Pierwsza rzecz jaką robimy to sprawdzamy, do którego portu UART jest podłączony nasz odbiornik/moduł OSD:

Następnie przechodzimy do zakładki CLI i wpisujemy:
serialpassthrough (nr_portu-1) prędkość_transmisji, w moim przypadku w celu edycji ustawień OSD wpisuję:
serialpassthrough 2 115200 /enter

otrzymujemy komunikat, że port numer 2 został otwarty i mamy zamknąć aplikację Betaflight. Wyłączamy konfigurator Betaflight (nie odłączając kontrolera lotu od komputera) i uruchamiamy oprogramowanie służące do aktualizacji odbiornika lub konfiguracji modułu OSD. Dokonujemy zmian i zapisujemy nowe ustawienia.

Po skończonym procesie zmiany ustawień odłączamy kontroler lotu od komputera a po ponownym podłączeniu uruchomi się on w trybie FC i będziemy mogli używać konfiguratora Betaflight. Wyżej opisana metoda może również posłużyć do aktualizacji odbiornika, który jest przylutowany do kontrolera lotu. Testowałem to rozwiązanie z odbiornikami FrSky i ich aplikacją do aktualizacji oprogramowania Tool-FrSky update sport.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz