18.10.2017

GoPro Session

GoPro marka legenda można powiedzieć "matka" wszystkich kamer sportowych i wyznacznik jakości, do którego inni chcą dorównać lub go przewyższyć. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju kamer sportowych różnych producentów szczególnie tych wyprodukowanych w "kraju środka" oraz znanych producentów sprzętu np. SONY (opisywana kamera SONY HDR-AS200V). Jednak gdy spojrzymy na różne testy zawsze wszyscy porównują kamery do produktów GoPro, coś w tym musi być.

Kamera przychodzi zapakowana w dwuczęściowe pudełko. Górna przezroczysta część prezentuje samą kamerę dolna zawiera dokumentację oraz dodatki do kamery.

Po rozpakowaniu ukazuje się nam widok na kamerę i dokumentację.
Cała zawartość opakowania przedstawiona jest poniżej. W jej skład oprócz samej kamery wchodzą: ramka mocująca kamerę, dwa uchwyty samoprzylepne, przewód USB do ładowania i wymiany informacji, instrukcja oraz zestaw naklejek.
Sama kamera umieszczona w ramce montażowej przedstawia się tak.
Kamera pokryta jest tworzywem gumo podobnym, które w połączeniu z dobrą opaską rzepową pokrytą również materiałem gumo podobnym np. taką jaką używamy do mocowania pakietu zasilającego do quada. Rozwiązanie to powinno być wystarczająco dobre do zabezpieczenia kamery w modelu przed możliwością jej poruszania się.
Bardzo fajnym elementem jest wyświetlacz znajdujący się w górnej części kamery, na którym przedstawione są najważniejsze informacje o pracy kamery np. tryb nagrywania filmu,
 lub tryb robienia zdjęć z interwałem 0.5s
Dodatkowo ten sam wyświetlacz możemy wykorzystać do przeprowadzenia ustawień kamery bez potrzeby korzystania ze smartfona z zainstalowaną aplikacją.

Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie wykonane w trybie Time Lapse co 0.5s w rozdzielczości 3264x2448px
Przykład montażu kamery:
Jakość filmów i ich rozmiar. Po pierwszych testach widać, że GoPro nagrywa filmy podzielone na 12minutowe sekwencje, które zajmują ok 2.2GB. RunCam Split nagrywa 17minutowe pliki o rozmiarze ok 4GB. Pytanie z czego wynika taki podział? Według teoretycznych wyliczń 17minutowy plik nagrany przez GoPro będzie miał rozmiar 3.11GB (12min. (2.2GB) + 5min(0.9GB) czyli mniej niż Split. Poniżej przykładowy film zarejestrowany przy użyciu GoPro Session z pokładu QAV-250 . Kamera ustawiona była na nagrywanie w rozdzielczości 1920x1080 60kl/s i miała włączony tryb Protune.
Po nagraniu większej ilości filmów oraz porównaniu z RunCam Split’em i SONY HDR-AS200V postaram się wyciągnąć jakieś wnioski i napisać podsumowanie. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że montaż kamery GoPro na dronie jest o wiele wygodniejszy niż kamery SONY ze względu na rozmiar i kształt.


  • Jakość wykonania - 5/5
  • Funkcjonalność - 5/5
  • Cena/możliwości - 4/5
  • Ocena końcowa - 14/15
  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz